Zimowe Szlaki Szwecji 2023

29 sty

Przedstawiciele SMK po raz kolejny uczestniczyli w morsowej wyprawie jaką były Zimowe Szlaki Szwecji 🙂 Całość odbyła się w dniach 19-21 stycznia 2023 r.

Jak zwykle, prom wyruszył z Gdyni. Nastąpiło tam przywitanie uczestników i podział na autokary, a później dyskoteka 😀 Piątek rozpoczął się śniadaniem na promie. Następnie zaplanowano przypłynięcie do Karlskrony w Szwecji – przejazd autokarami na wybrzeże szkierowe i spacer szlakiem wokół półwyspu Västra Mark (ok. 4 km wzdłuż brzegu morza ze świetnymi widokami na archipelag).

Kolejnym punktem programu były kąpiel morska na kąpielisku na wyspie Dragsö lub Långö (plaża piaszczysta) oraz zwiedzanie Karlskrony z przewodnikiem – przystanki m.in. na punkcie widokowym Bryggareberget, Nabrzeżu Królewskim i Rynku.

Następnie odbyło się zwiedzanie Muzeum Morskiego (m.in. wystawa figur dziobowych, prawdziwe okręty podwodne, tunel podwodny, modele okrętów, wystawa broni i wiele innych atrakcji). Nie zabrakło również czasu wolnego w Karlskronie, a na zakończenie dnia dyskoteki 😀

W sobotę prom powrócił do Gdyni.

Fot. Ania Małkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *